Biola- homoktövis fényvédő krém

Estimated read time 7 min read

Mint mindig most is valami újdonságot teszteltünk. Csapatunk a nyári napszúrástól, bőrét Biola homoktövis fényvédő krémmel, védhette a napsütéstől.

Használat előtt érdemes elolvasni az alkalmazási útmutatót, nehogy abba a hibába essenek, mint mi, akik először száraz bőrön próbáltuk ki, a fényvédő krémet. Rendkívül erős UVA/UVB fényvédelmet biztosít, ami lássuk be, kánikulában elég jól jön.

IMG_20150917_103203

 

Őszintén megmondhatom, hogy a horvátországi nyaralásom során minden napos útitárs volt a fényvédő krém, ami megkönnyítette a forró kánikulában a mindennapokat. Amellett, hogy nem égtem le a bőrápoló hatása is nagyon jónak bizonyult. A sós tengervíz után is lehet használni, sőt személy szerint ajánlom is.

Manapság már mindenki nagyon figyel, hogy milyen faktorú fényvédő krémet használ. Gyerekeknél fontos, hogy minél magasabb legyen a faktorszám. Mi 50 faktoros krémet használtunk, ami tökéletesen megfelel felnőttek és gyerekek számára is. Ha úgy vesszük ez egy családi termék, kicsik és nagyok is egyaránt használhatják. Mellette szól még, hogy nagyon kevés is elég egy használatra, így nem kell tonnaszámra fényvédőkrémet hordani magunkkal a nyaralásunkra. Gyorsan felszívódó, kellemes illatú, egyszerűen tökéletes.

Bőrgyógyászatilag tesztelt, így arról is meg bizonyosodhatunk, hogy ez nem egy hétköznapi termék.

A lehető legjobb ha kenjük, kenjük, és kenjük.

Tudta ezt? 

A napfény mintegy 50 százaléka látható fényből, 45 százaléka infravörös sugárzásból, ás 5 százaléka ultraviola (UV) sugárzásból áll. Ez utóbbi szintén három részre osztható: UVA-ra, UVB-re és UVC-re. Az alacsony hullámhosszú UVC-sugarak legnagyobb részét kiszűri a földfelszínt körülvevő ózonréteg. Az UVA-sugarak hullámhossza a legnagyobb, e sugárzás hatol a legmélyebbre a bőrben. Az UVA-sugaraktól nem égünk le, de hosszú távon ez felelős a bőr öregedéséért és bizonyítottan szerepet játszik a legrosszabb indulatú bőrdaganat, a melanoma kialakulásában is. A bőr barnaságáról és a leégésről is az UVB sugarak gondoskodnak, amelyek szintén hozzájárulnak a bőrrák kifejlődéséhez. Minél nagyobb tengerszint feletti magasságban nyaralunk, annál erősebb UVB-sugárzásnak vagyunk kitéve.

Napozz okosan!

010897

Tippek, amikkel megóvhatod bőrödet az öregedéstől
Nyáron több időt töltünk a szabadban, mint a többi évszakban, így a nap fény még akkor is éri bőrünket, ha nem is kifejezetten napozunk! Ezért fontos, hogy akkor is gondoljunk a bőrvédelemre, ha nem a standra indulunk. Ha megfelelően védekezünk a káros napsugarak ellen, akkor elkerülhetjük a leégést és az idő előtti ráncosodást és bőrünk korai öregedését.

A következő tippekkel, a megfelelő és gondos ápolással könnyedén megőrizhetjük bőrünk szépségét és egészséges barnaságát egész nyáron.

1 . A megfelelő fényvédő krém kiválasztása
Nincs más tennivalód, csak szerezz be a bőrtípusodnak és az alkalomnak megfelelő fényvédő készítményeket. IMG_20150917_103114A nagy torolkozo_nagymelegben, ha nem strandolni készülsz, akkor is kend be a ruhából szabadon maradt bőrfelületeket napvédővel, mert olyankor lehet a legkönnyebben leégni, amikor nem is számítunk rá! Ha nagyon fehér vagy, akkor először próbálj a korai vagy a késő délutáni órákban napozni és használj legalább SPF 50 faktoros, nagyon erős fényvédő krémet. Az első néhány nap után elegendő lehet már az erős fényvédő kategóriájú SPF 30 feletti fényvédő krém is. Mindezt lehetőleg a napozás előtt legalább néhány perccel, mivel ennyi idő kell ahhoz, hogy a hatóanyagok aktivizálódjanak. Érdemes természetes összetevőjű krémeket választani, amilyen például a BIOLA tanúsított biokozmetikumai, a dermatológiailag tesztelt Homoktövis fényvédő krém, amely rendkívül erős fényvédő hatású és bátran használhatod testre és az arcápoló krém fölé is! A napfény okozta ártalmaktól  védő és a mélyrétegi bőröregedési folyamatok mérséklését támogató erős antioxidánsokat és bőrápoló hatóanyagokat, növényi olajokat tartalmazó krém.
Jó, ha tudod: Fényérzékeny bőrre, vagy erős peelingezést követően is erős védelmet jelent! Ha nincs szükséged, csak közepes mértékű fényvédelmet biztosító krémre, akkor válaszd a Bíbor kasvirág SPF 25-ös fényvédő krémet, ha pedig a bőröd már hozzászokott a naphoz, keresd az Orvosi somkóró SPF10 fényvédő krémet!

2. Vízhiány

Ha órákig fekszel a napon, akkor megnő a napi folyadékszükségleted, így azt időben és folyamatosan pótolni kell. Különben szervezeted és a bőröd is kiszáradhat, ezért mindig legyen nálad víz, tea vagy gyümölcslé.

IMG_20150917_103134

  1. Napozási utáni védelem
    Hiába kented rendszeresen akár vízálló fényvédővel  is egész nap magad a standon, utána is gondoskodnod kell a hidratálásról. A napozás utáni krémek pótolják a bőr elvesztett nedvességtartalmát, kellemesen hűsítenek, nyugtatnak. Válassz olyan összetevőket tartalmazó krémet vagy gélt, mely segít hosszabban megőrizni a barnaságodat és előkészíti a bőröd a további napozásra.
    Tipp: A Kandilla napozás utáni time defence testápoló cickafarkfű, kandilla, édesgyökér gyógynövények kivonataival és a barnulást segítő ceratonia kivonattal! A napfény okozta úgynevezett bőröregedési folyamatokat mérséklő hatásáról ismert kurkuma, homoktövis, körömvirág kivonatát tartalmazza. A hidratáló aloe juice, a gránátalmamag és a ligetszépe olaja a bársonyos, üde bőrérzetet segíti elő.

Bőrirritáció és öregedés: csak hidratálj!
Napozáskor felejtsd el az erős sminket, hiszen az könnyen” beleéghet” a bőrbe, így ráncosodást és foltosodást okozhat, melyet egyszerűbb megelőzni, mint utána kezelni. Így jobb, ha gondosan megtisztítod az arcbőrödet mielőtt kifekszel a napra és maximum csak vízálló szempillaspirált, valamint egy jó ajakírt használj, amely különböző növényi olajokat tartalmaz, mint például a shea- kakaóvaj és jojoba olaj, amely óvja az ajkat.

 

Tipp: Nyáron nem csak a frissítő limonádédban használhatsz citromot, de az ajakápolód (Bio citrom friss ajakír) is lehet citromos! Így az ajkaid megfelelő bőrhigiénés állapotát is támogathatod!

Az autónkhoz is megvesszük a drága pasztákat és a waxokat. Az autósampont és az illatos kárpit tisztítót. Akkor kicsit azért nem ártana a saját „karosszériánk fényezésével” is foglalkoznunk.

Higgyük el megéri!

 

A következő tesztek is érdekelhetnek....

Régebbi tesztek