Az egész most úgy kezdődik, hogy bemásolom ide azt, amit a forgalmazó mond a PocketBook InkPad Lite e-könyv olvasólól, majd helyeselem, vagy cáfolom azt, amit megfogalmaztak.
„Az új, nagyképernyős eszköz SMARTlight funkciója, frissített formatervezése és az oldalán található kezelőgombjai garantálják a felhasználó számára a tökéletesen kényelmes olvasást.
A nagy képernyő, méltányos ár és temérdek lehetőség a szöveggel kapcsolatos tevékenységek elvégzésére – a felhasználó helyzeteket és könyvjelzőket tud készíteni, ki tudja emelni a szöveg kulcsfontosságú részeit és szótárakat tud használni – kötelező eszközévé teszi az InkPad Lite készüléket az önfejlesztéshez és tanuláshoz.
Nagyobb képernyő – kivételes olvasási élmény
A PocketBook InkPad Lite egy nagyméretű, 9,7 colos képernyővel van felszerelve, amely az egyszerű prózától kezdve szakirodalmakon át a tankönyvekig bármely tartalom olvasására ideális. A nagy képátló lehetővé teszi, hogy egyszerre több szöveg jelenjen meg a képernyőn és ez nagyobb kényelmet jelent a látássérült olvasók számára, akik a kényelmes olvasás érdekében megnövelik a betűméretet. Ne felejtsük el az E Ink Carta™ technológiát sem, amely az e-olvasó képernyőjét a lehető leghasonlóbbá teszi a normál, nyomtatott könyvek oldalaihoz és ebből kifolyólag teljesen biztonságos a szemre nézve.
Több lehetőség a SMARTlight funkcióval
A hagyományos előlapi megvilágítástól eltérően a SMARTlight technológia nem csak a képernyő fényerejének, hanem színhőmérsékletének beállítását is lehetővé teszi a felhasználó számára. Így a felhasználók a lehető legkényelmesebben olvashatnak bármely fényviszonyok mellett és választhatnak a hideg vagy meleg előlapi színárnyalatok közül a kedvük és igényeik függvényében. Az automatikus mód a napszak szerint módosítja a beállításokat. Emellett az olvasók létrehozhatják saját, fényerőbeállításokat tartalmazó sablonjaikat, amelyek segítségével gyorsan és bármikor az igényeikhez igazíthatják a képernyőt.”
Ha még érdekel Titeket ezután is a mi egyszerű és jól megszokott tesztünk, akkor kezdjünk is bele!
A dobozt egy futárcég hozta és szokásunkhoz hűen kibontottuk, miközben azért le is fényképeztük mi merre van a dobozban, mert elég könnyűnek tűnt.
Wi-Fi és natív felhőszolgáltatások
A felhasználók szinkronizálni tudják könyveiket (és teljes könyvtáraikat) különböző eszközeik között a PocketBook Cloud-nak és PocketBook Reader alkalmazásnak hála. Emellett a Dropbox és a Send-to-Pocketbook szolgálatások a beépített Wi-Fi segítségével lehetővé teszik, hogy néhány kattintással könyveket továbbítson az e-olvasójára.
Kétmagos processzor és erőteljes akkumulátor
A PocketBook InkPad Lite eszközt egy kétmagos processzor hajtja, amely biztosítja a könyvek és alkalmazások gyors megnyitását, valamint a zökkenőmentes lapozást. A 2200 mAh-s akkumulátornak hála pedig az e-olvasó akár egy hónapig is működik egyetlen töltéssel.
Én a tesztidőszak alatt nem kapcsoltam ki az eszközt és sokat is olvasgattam, szóval igaz lehet a forgalmazó állítása az akksi időtartam tekintetében és hamarabb elveszíted a töltőkábelt, minthogy lemerrülne a PocketBook.
A készülék elég stabilnak mondható. Nem dobálja a netet, bár nem is nagy igényű ezen a téren, szóval azt meg csont nélkül hozza. Ha lenne valami plusz fogantyú a kényelmesebb tartásért, akkor nagyon kampányolnék a PocketBokk Inkpad Lite mellett, de így nem tűzném rá a nagy arany kupát. Persze ízlések és pofonok kérdése ez is, mint az ára, ami jelenleg 90-100.000 Ft között található.