Már hetek óta használjuk a Lamax Blaze B-1 fejhallgatót és úgy gondoltuk eljött az ideje a véleményformálásnak, vagy nevezhetjük a megszokott módon tesztnek is.
Lamax Blaze B-1
Ez a fejhallgató a Lamax Beat család egyik oszlopos tagja, ami talán zászlóshajója is lehetne a márkának. Persze nem az, mivel nem mehetünk el a fantasztikus X szériás sportkamerák mellett.
De vissza a fejhallgatóhoz
A fejhallgató külsőre semmi pluszt nem ad a megszokottakhoz képest. Műanyag fejpánt, ami fém fülkagyló rögzítéssel végződik. Ez szinte 180° mozgásra is képes. Hasznos dolog ez, mert be tudjuk hajtani a fejhallgatót és kisebb helyen elfér, és nem utolsó sorban nagyobb biztonságban is van.
Én jellemzően így tároltam amikor nem használtam és így volt könnyebb betuszkolni a kamera táskába a sok kellék mellé. A fejhallgató nincs túl csicsázva. Teljesen egyszerű és letisztult. Egy vékony türkizkék csík tudatja velünk, hogy Lamaxal van dolgunk. A csomagolás tartalmaz egy töltőkábelt egy 3,5 mm jack kábelt és egy vagány kis Lamax zsákocskát, amiben még matricák is vannak. Ezeknek lehet örülni, mert előtör belőlünk a gyerekkori „mindent teleragasztunk” életérzés. Persze jó reklám a Lamaxnak, mert tényleg mindenhová kiragasztjuk a Lamax Beat matricákat.
A fejhallgató kényelmes első próbára. Én, aki órákat használok fejhallgatókat videó vágások alkalmával, nekem nem mindegy, hogy mennyire kényelmes. A kényelmetlen fülesek nem egyszerűen zavaróak, hanem kimondottan idegesítőek és sokszor rá teszi a munka minőségére a bélyegét. A Lamax Blaze B-1 inkább a normál fejméretű emberek, vagy a kisebb fejméretű felhasználók ütőkártyája lehet. Akinek az átlagosnál nagyobb feje van, annak rossz hírem van, mert a fejpánt „rugóereje” 20-30 perc használat után zavaró lehet. Persze jó ha tart, hiszen így a hallható hangok tényleg hallhatóak maradnak és nem illannak el a fülünk mellett. Ennek akkor van nagy jelentősége, amikor nagy a külső hangszennyezés.
A fejhallgató Bluetooth vevős!!!!
Hurrááá nem kell kábelezni!
Simán feltöltjük a füles akkumlátorát és egyszerűen összepárosítjuk egy másik bluetooth eszközzel. Nem dobja le a kapcsolatot és órákig (7-8 óra) dübörög a rock & roll. A fülesen tudjuk a be és a kikapcsolást, valamint a hangerőt szabályozni.
Van kábel is a fejhallgatóhoz. Ez a kábel mindkét végén 3,5 mm-es jack dugós és ugyanaz a türkizkék szín köszön vissza rajta, mint a fülesen végigfutó kis csík.
Szóval a hagyományos kábeles üzemmód is opció a Lamax Blaze B-1 használatához. Én igazából ezt használtam és ennek a prioritása élvezte nálam az elsőbbséget. A kameráról sztereo kontroll hangot küldtem a fülesbe több forgatási helyzetben. Megfelelően adja vissza a fejhallgató a magas és a mély tartományú hangokat, amit ilyenkor stúdió minőségű kontroll hangokkal lehet leginkább tesztelni. Kizárja a rendezvények nagy lökéshullámú basszusait és a fülünkbe csak a mi kis „stúdiónk” hangjai kerülnek. A Lamax Blaze B-1 nagyon jó társunk lenne a Tesztvilág Tv műsorgyártásai során, hiszen mi sok extrém körülmény között forgatunk.
Minden esetre örömmel konstatáljuk, hogy megint egy olyan terméket kaptunk, ami teljes mértékben kiszolgálja a felhasználó kívánságait és nincs rossz szájíze az embernek, hogy valami nem klappol.
De ha még ez is kevés lenne, akkor hívjuk fel az anyósunkat, de ekkor se vegyük le a Lamax Blaze B-1 fejhallgatót, mert laza eleganciával a telefonhívással is elboldogul.
A termék ára 13990 Ft, ami nem kifizethetetlen ezért a két összekapcsolt akksis bluetooth hangszóróért.
Ahogy a mesékben mondják „Aki nem hiszi járjon utána!”, vagyis kattintsatok erre a szövegre és nézzétek meg a forgalmazó érveit a Lamax Blaze B-1 mellett.