Tesztelésre érkezett hozzánk a sportkamerák trónkövetelője a Lamax x 7 Mira
A kamera doboza elég nehéznek tűnt, amiből gondoltam, hogy vagy nagyon vastag a használati utasítás, vagy tele van sok kiegészítővel. A fenti kép szerint az utóbbi nyert. Sok kiegészítő van a kamerához. Ez nagyon jó, mert nem az van, hogy pénzt kiadunk ki és amikor kicsomagoljuk a terméket, akkor vesszük észre, hogy szinte nem is tudjuk használni a külön megvásárolható kiegészítők nélkül.
Kiegészítők a dobozban
Töltő, adatkábel, a rögzítéshez használható ragasztható és csavarozható talpak, amik 3M kétoldalas ragasztóval vannak „szerelve”. De külön is van a készletben két ilyen kétoldalas ragasztó. Nagy figyelemmel volt a gyártó, aki nem csak ezt, hanem gyorskötözőket és egy vékony acélzsinórt is tett a csomagba. Mivel ez egy extrém körülmények között használatos kamera, így nem elég sok esetben csak fölragasztani, vagy fixálni egy kormányra, vagy bármi másra. Mert mi van akkor, ha leesik a motorcsónakról, vagy az ejtőernyős ugrás során. Ilyenkor nem a kamerát fogjuk sajnálni, hanem a megismételhetetlen felvételt. Ezt elkerülve tudjuk a ragasztás, vagy a rögzítés után a kábelkötegelővel, vagy a drótzsinórral biztosítani az x7-et. A dobozban van számtalan rögzítő fül, amivel tudunk tovább csatlakozni monopodhoz, statívhoz, sliderhez. Találunk nem csak szinkron, de 90 fokos fordítót is. Minden kiegészítő gondosan külön kis zacskóban van, így a forgófej is, amivel a kamerát bármilyen szögbe elfordíthatjuk. A dobozban továbbá legalul van a használati utasítás, ami Magyar nyelvű is.
Tehát sok sok kiegészítő a törlőkendőtől az ütés és vízálló tokig minden. Ja majdnem elfelejtettem, ha szakadó esőben felvételt készítenél és közben hangra is szükség van, akkor a csomagban van egy olyan hátlap a törhetetlen Polikarbonát tokhoz, ami átereszti a hangokat. Igen ez is széria tartozék.
Mivel két aksit kapunk a csomagban, ezért mindkettőt feltöltve indultunk tesztelni FullHD módban. Minek is érjük be kevesebbel, hiszen a lényeg, hogy a legélvezhetőbb minőséget produkáljuk.
A kamera egyik legjobb ismérve az ár-értékarány, ami nem mindegy egy fiatal gördeszkás srácnak, aki nem egy egész estés akciófilmet akar készíteni, hanem csak megörökíteni azokat az új trükköket, amit napokon keresztül gyakorolt. Tehát ha minden összeállt a vevő fejében és beállította a megfelelő értékekre a kamerát(a menü támogatja a magyar nyelvet) akkor mehetünk is a haverokkal vadulni, motorozni, vagy ugrani egy ejtőernyővel. Mivel mi teszt oldal vagyunk ezért ki kellene nekünk is ugrani. Most elszomorítok mindenkit, hogy nem fogok, de a kamera előnyeit és hátrányait szépen sorra veszem.
A használat alatt megfigyelt negatív és pozitív dolgok
- Motoros kesztyűben nehezebb megnyomni a gombokat
- jó lenne, ha a kamera a felvétel indulását rezgéssel jelezné (pl a sisak tetején rögzítve nem tudjuk biztosan, hogy jól megnyomtuk, vagy nem a Rec gombot)
- Hiányoltam a felvételi szög állíthatóságát(170°) vagyis majdnem mindent lát.
Lamax X7,Lamax X7,Lamax X7,Lamax X7,Lamax X7
- Végre nem vörös fény jelzi a felvételt, hanem kék
- tartalék akkumlátor és akkumlátor fedél
- Vizes környezetben használható hangáteresztő hátsó ajtó, a tokhoz
- Wi-Fi funkció
- Nagyon egyszerű és jó menürendszer
- 20 kiegészítő a dobozban
- 30 méterig vízállóság
- Prémium termék nem prémium áron
A kamera használatban
A videó magáért beszél
A felvételek során könnyen és egyszerűen kezelhető volt. Fontos a gyorsaság, hiszen nem véletlen használjuk extrém sportokhoz. Megbízhatóan üzemelt. Az egyik vaskorláthoz közép erősen ütögettem, hogy kikapcsol-e , vagy nem a felvétel. Nem kapcsolt ki és a későbbiekben megnézve ezt a részt nem volt sem vízszintes, sem pedig függőleges becsíkozódás. Ez tetszett nagyon, hiszen akkor simán föl lehet tenni olyan gépre is, ami úgy rezeg, mint egy rosszul szinkronizált 6 hengeres benzines ZIL motor. A kamera kormányrögzítő konzol, a hagyományos biciklihez méretezett csavaros bilincs. Manapság az cross motorokra és a biciklikre is nehéz lenne föltenni, mert a csavar hosszúsága nem elég, mivel sokkal vastagabb a kormány. Ezt könnyen orvosolhatjuk, ha veszünk hozzá két 10 mm-el nagyobb csavart cirka 20 Ft-ért. Ezt teljesen egyszerű kicserélni és nem lesz gond ezután a rögzítéssel.
A Lamax x7-nek szép, élvezhető képminősége van. Nem titkoltan a Lamax X7 szereti a napfényt. Azt figyeltük meg, hogy a szikrázó napsütésben érzi igazán elemében magát. Hihetetlenül szép színeket és képet ad vissza. Nem „égeti” ki a lencsét, sőt FullHD-ben 30fps, elég teret kapunk egy jelenet visszalassítására is. A wi-fi is elég jól működik. Itt nem várhatunk el szinkronban mutató képet a telefonunkon, mert kell egy taktusnyi idő az adatforgalom miatt. De ez nem zavaró egyáltalán. A számítógépre lementett MOV file-k megtekintése után, mint minden nagylátószögű kameránál a középső rész torzításmentes. Minél jobban a kép szélei felé haladunk, annál jobban görbül az egyenes. Ez a sportkamerák és a halszemoptika sajátossága. Kompromisszumot kell kötnünk azért hogy biztosan minden benne legyen a felvételbe.
[box style=”info”] Tipp. Ha nem tetszik a széleknél lévő görbület, akkor vágd meg nyugodtam a fotót , vagy akár a filmet is. Fotónál egyszerűen akár egy Paint programmal, de a videónál már más a helyzet. Itt elég addig közelíteni a képet, amíg el nem érjük a kívánt minőséget. Ilyenkor viszont minőségromlás is történik. [/box]
Összességében szerintem a fiatalság nagy kedvence lehet a LAMAX X7 kamera a sokoldalúságával a kimagaslóan jó menürendszerével és a rengeteg kiegészítővel.
Nálunk a Lamax X7 jól vizsgázott és ha adnunk kellene egy osztályzatot, akkor egy biztos, hogy csont nélkül menne a következő osztályba.
A LAMAX X7 39900Ft-os extreme élvezet!
Vagyis NEM!
A Tesztvilág olvasóit a LAMAX
10%
kedvezményben részesíti, amennyiben LAMAX X7 sportkamerát vásárolsz!
Mit kell mindezért tenned?
Lájkolni és megosztani a Lamax Facebook oldalát és megosztani ezt a cikket. Ezután már jelentkezhetsz is nálunk a kedvezményedért az iroda@tesztvilag.hu email címünkön.